Anteny, brak połączenia czyli o problemach z internetem słów kilkaJeśli Twój problem z siecią WiFi jest związany ze złym odbiorem, problem może dotyczyć anten Twojej sieci WiFi. Anteny Twojej sieci WiFi komunikują się z urządzeniami, które są podłączone do Twojej sieci WiFi. Jeżeli anteny są uszkodzone lub zniszczone, Twoja sieć WiFi będzie miała problemy z odbieraniem i przekazywaniem danych. Anteny Twojej sieci WiFi mogą ulec uszkodzeniu, jeśli Twój router WiFi został przeniesiony lub upuszczony, a w Twojej okolicy wystąpiły obfite opady deszczu lub śniegu. Upewnij się, że anteny w Twojej sieci WiFi nie są wygięte lub złamane i nie są pokryte śniegiem lub liśćmi. Jeśli anteny są pokryte śniegiem lub liśćmi, oczyść je najlepiej, jak potrafisz, i upewnij się, że nie są uszkodzone.

Problem może leżeć po stronie Twojego domu

Jeśli nadal nie ma poprawy w Twojej sieci WiFi, problem może leżeć po stronie Twojego domu, a nie routera WiFi lub dostawcy usług internetowych. Jeśli Twoja sieć WiFi działa bez zarzutu, prawdopodobnie nie masz się czym martwić. Jeśli jednak w Twoim domu niedawno prowadzono prace budowlane lub remontowe, może to być przyczyną problemów z WiFi.

  • Jeśli właśnie prowadziłeś prace budowlane, może się okazać, że niektóre przewody są nieekranowane i powodują zakłócenia sieci WiFi.

  • Możesz albo wymienić okablowanie na ekranowane, albo przenieść router WiFi z dala od nieekranowanego okablowania.

  • Możesz również spróbować przenieść router WiFi do innej części domu, aby sprawdzić, czy to coś zmieni.

Ostatnią rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie prędkości Internetu. Jeśli Twoje połączenie internetowe jest wolne, może to powodować problemy z Twoją siecią WiFi. Twoja sieć WiFi działa w oparciu o Twoje połączenie z Internetem, więc jeśli prędkość Twojego Internetu jest niska, Twoja sieć WiFi również będzie wolna. Możesz sprawdzić szybkość swojego połączenia internetowego, odwiedzając jedną z wielu stron internetowych oferujących testy szybkości. Ważne jest, aby pamiętać, że prędkość Internetu będzie się różnić w różnych porach dnia, więc możesz mieć wolny Internet w ciągu dnia i szybki Internet w nocy. Jeśli okaże się, że prędkość Internetu jest zbyt mała, można skontaktować się z dostawcą usług internetowych i poprosić o zwiększenie przepustowości łącza.

Przyczyn może być na prawdę wiele

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn powolnej lub niereagującej na polecenia sieci WiFi. Jeśli doświadczasz tego rodzaju problemów z siecią WiFi, najpierw upewnij się, że oprogramowanie sprzętowe routera WiFi i anteny jest aktualne. Następnie możesz sprawdzić szybkość Internetu lub skontaktować się z dostawcą usług internetowych w celu uzyskania pomocy. Jeśli żadna z tych wskazówek nie działa w Twoim przypadku, być może będziesz musiał skontaktować się ze specjalistą, który pomoże Ci rozwiązać problemy z siecią WiFi.