Jak pobudzić swoją pamięć, aby lepiej się uczyćKażdy z nas miewa chwile, w których wyraźnie widać, że jego pamięć nie jest taka jak kiedyś. W takich chwilach możemy czuć się zakłopotani, zawstydzeni, a nawet trochę przestraszeni tym, co to oznacza dla naszej przyszłości. W końcu zapominanie rzeczy jest często postrzegane jako oznaka starzenia się, a niepamięć szczegółów jest jedną z pierwszych oznak, że w pewnym momencie może pojawić się demencja. Ale czy to oznacza, że powinniśmy zrezygnować z nauki? Absolutnie nie! Z kilkoma sztuczkami w rękawie, możesz łatwo zwiększyć swoją pamięć i utrzymać swój umysł zwinny i ostry.

Jak lepiej się uczyć

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na wzmocnienie pamięci jest nauka. Jeśli chcesz zachować młody i zdrowy umysł, musisz ciągle się uczyć. Najlepszym sposobem na to jest wyrobienie sobie nawyku uczenia się czegoś nowego każdego dnia. Im więcej się uczysz, tym większe wyzwanie dla Twojego mózgu, a badania wykazały, że może to znacznie poprawić Twoją pamięć.

  • Jeśli kiedykolwiek miałeś duże słowo na czubku języka, być może zastanawiałeś się, jak możesz go odzyskać. Cóż, prosty trik, który został pokazany, aby zwiększyć swoją pamięć jest napisać rzeczy, które chcesz pamiętać. To dlatego, że kiedy wziąć ciśnienie z umysłu i zwolnić, że słowo, jesteś mniej prawdopodobne, aby pamiętać go ponownie.
  • Kiedy jesteś dobrze wypoczęty i dobrze odżywiony, twój umysł pracuje wydajniej. Kiedy twój umysł funkcjonuje w najlepsze, masz większe szanse na zapamiętanie tego, co chcesz zapamiętać. Podobnie, kiedy czujesz się zdrowy psychicznie i fizycznie, twoja pamięć jest również bardziej prawdopodobna, aby być ostra.

Podsumuj swoją naukę na koniec każdego dnia

Nie ma wątpliwości, że najlepszym sposobem na naukę jest praktyka i powtarzanie. Ale jeśli chodzi o pamięć, to jest o wiele więcej niż to. To, co widzisz, słyszysz lub czujesz, kiedy się uczysz, jest tym, co pozostaje w Tobie. Dlatego właśnie narzędzia do nauki wizualnej mogą być niezwykle skuteczne. Kiedy używasz narzędzi do nauki wizualnej, angażujesz zarówno swój umysł, jak i zmysły, więc masz większe szanse na zapamiętanie tego, czego się uczysz. Ci, którzy są w pełni zaangażowani w naukę, łatwiej zachowują informacje, ale kiedy próbujesz coś zapamiętać, możesz zauważyć, że twój umysł ma tendencję do błądzenia. Jest to jeden z powodów, dla których pomocne może być podsumowanie nauki na koniec każdego dnia. Kiedy to robisz, angażujesz zarówno lewą, jak i prawą półkulę mózgu, co ułatwia Twojej pamięci przyswajanie informacji.