Jak łączyć koszule damskie i swetry?Koszule damskie i swetry mogą być idealnym połączeniem. Należy jednak wiedzieć, jak poprawnie je ze sobą zestawiać. Dobrze, aby te elementy garderoby znalazły się w naszej szafie. Sprawdź, jak stworzyć modną stylizację idealną na każdą porę roku! Podpowiedzi znajdziesz w naszym artykule

Jak nosić koszule damskie?

Koszule damskie to jeden z tych elementów ubioru, który idealnie wpasuje się nie tylko w ubiór odpowiedni do pracy. Panie noszą je także w luźniejszych stylizacjach, czyli takich, które są odpowiednie na co dzień. Ważne jednak, aby zawsze wybierać koszule damskie z odpowiednich materiałów. O czym mowa?

Idealnym rozwiązaniem będą te elementy garderoby, które zostały uszyte na przykład z bawełny. Równie dobra będzie też wiskoza czy len. Lepiej unikać tych koszul, które wykonane są z poliestru, ponieważ mogą być one powodem nadmiernego pocenia.

Co jeszcze jest istotne, gdy wybieramy koszule? Tutaj kluczowy będzie rozmiar. Niektóre fasony zostały zaprojektowane w taki sposób, aby przylegały do ciała. Mają one podkreślać naszą sylwetkę. Nie ma jednak przeciwwskazać, by wybierać warianty luźne, jednak w takim przypadku nie sprawdzą się raczej w przypadku eleganckich stylizacji.

Jak nosić swetry damskie?

Swetry damskie to idealny wybór na chłodniejsze pory roku. Raczej unikamy noszenia ich w okresie letnim, ponieważ tutaj nie spełniają swojej funkcji. Wyjątkiem są chłodne wieczory, gdy potrzebujemy dodatkowej warstwy ubrań.

Swetry damskie możemy nosić na różne sposoby. Wiele zależy od tego, jaki model tego elementu ubioru wybierzemy. Są bowiem swetry damskie zapinane, zakładane przez głowę czy te, które nie posiadają guzików, a wyglądają raczej jak narzutka. Idealnie sprawdzą się przede wszystkim w luźnych stylizacjach, chociaż nie jest wykluczone, aby nosić je także w eleganckich zestawieniach. W takim przypadku łączymy je z koszulami.

Jak najlepiej łączyć koszule i swetry damskie?

Wspomniane już połączenie koszuli i swetra to dosyć popularnie zestawienie. Najchętniej wybierają je panowie, ale w stylizacjach damskich również ich nie brakuje. Co zrobić, aby stworzyć modne połączenie? Warto pamiętać o tym, aby nie szaleć zbytnio z kolorami czy wzorami. Jeżeli posiadamy wzorzystą koszulę, to w takim przypadku sweter powinien być w jednym kolorze. Oczywiście wyjątki od reguły także występują, jednak tutaj łatwo o popełnienie błędu.

Podobnie wygląda to w przypadku, gdy wybieramy sweter we wzory. W takiej sytuacji koszula powinna być prosta i jednokolorowa. Kluczowe będzie też dobranie fasonów. Luźne warianty koszul niekoniecznie sprawdzą w takim przypadku. Materiał będzie się źle układał i może nas również optycznie pogrubiać.

Jeżeli chcemy więc nosić koszulę w połączeniu ze swetrem, powinniśmy kupić dopasowany model, który przylega do ciała, najlepiej uszyty ze wspomnianych wcześniej materiałów. Tymczasem sweter powinien mieć wcięcie, dzięki czemu ładnie wyeksponujemy kołnierzyk.