Gdzie kupić dobrej jakości alkomat?

W dbaniu o własne zdrowie nie ma nic złego, często mówi się że pech to pech i ciężko go uniknąć. Mimo to warto pomóc nieco swojemu szczęści i znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów związanych z alkoholem. Jak dobrze wiemy sezon wakacyjny niesie ze sobą dużo okazji aby wypić nieco alkoholu, wiadomo również że wówczas mamy skłonność do ponoszenia niepotrzebnego i irracjonalnego ryzyka, które może nieść za sobą opłakane skutki. Aby do tego nie dopuścić zabierz ze sobą alkomat, który nie zajmie dużo miejsca i nie będzie zbędnym obciążeniem.

Zadbaj o bezpieczne wakacje 

Urlop od codzienności jest z pewnością długo wyczekiwaną chwilą przez wiele miesięcy, jednak to nie zwalania nas abyśmy nie przestrzegali pewnych reguł i nie dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób w naszym towarzystwie. W takim razie warto odwiedzić neomaniak.pl, w którym znajdziemy wiele godnych uwagi alkomatów służących do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Te niewielkie a co najważniejsze proste w obsłudze urządzenia mogą się nam bardzo przydać, dzięki nim możemy sprawnie kontrolować stan trzeźwości bez względu na to gdzie się znajdujemy. Kiedy jesteśmy na mieście ze znajomymi, na plaży czy w innym miejscu, w którym nadarzy się okazja aby wypić nieco alkoholu. Często zastanawiamy się czy możemy prowadzić samochód czy jeszcze lepiej będzie odczekać kilka godzin, natomiast posiadając swój własny sprzęt do pomiaru trzeźwości podejmowanie takich decyzji będzie znacznie łatwiejsze bez zbędnego ryzyka.

Sprawdź zanim dokonasz wyboru! 

Wybór odpowiedniego urządzenia to z pewnością nie łatwe zadanie, zważywszy na to iż w sklepie znajdziemy aż trzy modele alkomatów. Są one różnej jakości co widać gołym okiem patrząc na ich cenę. Najtańszymi rozwiązaniami są półprzewodnikowe stanowiące najlepszą ofertę dla prywatnych i sporadycznych użytkowników którym nie zależy na bardzo dużej dokładności pomiaru. Ich cena zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych, natomiast całkiem inna sytuacja jest w przypadku elektrochemicznych oraz spektrofotometrycznych. U nich z kolei cena zaczyna się od kilkuset złotych a może kończyć na kilku tysiącach. Stosowane są przede wszystkim przez służby mundurowe i cechują się bardzo dokładnym pomiarem. Co ciekawe w ich przypadku nie trzeba dokonywać okresowej kalibracji co też jest swego rodzaju ułatwieniem. Dlatego więc zanim odwiedzimy punkt sprzedaży warto zastanowić się na czym bardziej nam zależy i czy przede wszystkim często będziemy używać tego urządzenia.