Historia muzyki elektronicznejHistoria muzyki elektronicznej jest stosunkowo krótka w porównaniu z innymi formami muzyki. Muzyka elektroniczna to efekt połączenia tradycyjnych i nowych technologii. Pierwsze instrumenty elektroniczne zostały wynalezione na początku XX wieku, ale dopiero pod koniec lat 40. zaczęły następować naprawdę przełomowe rozwiązania.Pierwszy syntezator został wynaleziony w 1939 roku przez człowieka o nazwisku Hugh Le Caine. Nazywał się Ondes Martenot i służył do tworzenia dźwięków muzycznych. Ondes Martenot miał 16 klawiszy i dwa zestawy ośmiu przycisków zwanych przyciskami „oktawowymi”, które pozwalały na granie nut w różnych oktawach. Miał również klawiaturę do grania nut na określonych tonacjach, wzmacniacz i głośnik do grania.

Najlepsze godne uwagi bębny elektroniczne

Bęben to jeden z najważniejszych instrumentów w każdym zespole. Najlepsze bębny elektroniczne będą w stanie wytworzyć szeroką gamę dźwięków i tonów, które można wykorzystać w różnych gatunkach.Zestaw perkusji elektronicznej Roland TD-11K V-Drums to świetna opcja dla tych, którzy szukają zestawu perkusji elektronicznej, który może zapewnić doskonałą jakość dźwięku i wszechstronność. Posiada 10 różnych wejść wyzwalających, co oznacza, że może być używany zarówno przez początkujących, jak i profesjonalistów. Posiada szeroką gamę dźwięków, w tym bębny akustyczne, zestawy rytmiczne, zestawy perkusyjne i bębny syntezatorowe.Elektroniczny zestaw perkusyjny Yamaha DTX450K to kolejna świetna opcja dla tych, którzy szukają elektronicznego zestawu perkusyjnego, który zapewnia dźwięk wysokiej jakości. Zawiera ponad 100 różnych zaprogramowanych rytmów i wzorów, dzięki czemu nie musisz się martwić o programowanie

Najlepsze syntezatory w przystępnej cenie, jakie możesz teraz kupić

Syntezator to elektroniczny instrument muzyczny, który generuje dźwięk za pomocą nagranych wcześniej dźwięków, wibracji i innych efektów. Jest popularnym instrumentem w świecie produkcji muzycznej. Można go użyć do stworzenia dowolnego dźwięku, jaki można sobie wyobrazić.Syntezatory stanowią dużą część przemysłu muzycznego i stają się coraz bardziej przystępne cenowo.

Najlepsze niedrogie syntezatory, jakie możesz teraz kupić, to seria Korg Volca, Arturia Microbrute i Novation Bass Station II.Seria Korg Volca to doskonały syntezator dla początkujących, ponieważ zawiera różnorodne dźwięki, które obejmują różne gatunki. Posiada również sekwencer, który jest niezbędną funkcją dla większości muzyków.Arturia Microbrute to świetny syntezator dla tych, którzy chcą rozpocząć naukę syntezy, ponieważ jest to jeden z najtańszych syntezatorów na rynku. Posiada również wbudowany sekwencer, który ułatwia tworzenie melodii i linii basowych. Novation Bass Station II jest idealna dla tych, którzy chcą produkować muzykę elektroniczną.