Czas na przygodę: Disneyland idealny dla dzieci, ale również dla dorosłych.Jeśli szukasz niesamowitej przygody, którą pokocha cała rodzina, nie ma lepszego miejsca niż Disneyland Paris. Jeśli odwiedzasz, pamiętaj, aby skorzystać z Paris Pass, który dostaje dostęp do kilku wspaniałych atrakcji, w tym wieży Eiffla, Musée du Louvre i wielu innych. Jeśli podróżujesz spoza Europy, pamiętaj, że kurs wymiany nie jest na Twoją korzyść. Oznacza to, że może być lepiej odwiedzić poza sezonem (dojdziemy do tego poniżej). Ponadto, jeśli odwiedzasz zimą, ważne jest, aby spakować ciepłe ubrania, ponieważ w Paryżu może być chłodno.

Kiedy jechać do Disneylandu Paris

Większość ludzi ma tendencję do odwiedzania Disneyland Paris jesienią/jesienią lub wiosną. Podczas gdy są to wspaniałe czasy na odwiedziny, Disneyland Paris jest niezwykle popularnym miejscem, co oznacza, że parki są bardzo zajęte. Dlatego najlepiej jest odwiedzić Disneyland Paris poza sezonem lub podczas specjalnego wydarzenia, które ma miejsce. Poza sezonem w Disneyland Paris trwa od początku września do końca października i ponownie od końca lutego do początku kwietnia. W tym okresie parki są mniej zajęte, a niektóre hotele mogą nawet mieć niższe stawki. To powiedziawszy, jeśli odwiedzasz zimą, aby uciec od zimna, może być trochę chłodno w Disneyland Paris.

Hotele w i wokół Disneyland Paris

Wiele osób, które odwiedzają Disneyland Paris, decyduje się na pobyt w pobliżu w jednym z wielu hoteli w okolicy. Jest to świetna decyzja, ponieważ ułatwia dojazd do i z parków, a także daje szansę na poznanie części kultury paryskiej. Jeśli zdecydujesz się na pobyt w jednym z hoteli w Disneyland Paris, masz możliwość zatrzymania się w jednym z hoteli w parku lub jednym z hoteli poza parkiem. - Hotele w parku: Wiele osób lubi przebywać w jednym z hoteli w parku, ponieważ łatwo jest dostać się do i z parków. Niektóre z nich znajdują się blisko Miasteczka Disneya, w którym można zjeść i zrobić zakupy. Największym minusem pobytu w jednym z hoteli na terenie parku jest cena. Ponieważ są one tak blisko parków, są zazwyczaj droższe niż pobyt poza parkiem. - Hotele poza parkiem: Jeśli chcesz zatrzymać się w hotelu, który jest tańszy niż hotel w parku i nie ma nic przeciwko dotarciu do i z parków za pomocą transportu, pobyt w hotelu poza parkiem jest świetną opcją. W ten sposób można również doświadczyć niektórych z kultury dzielnicy paryskiej. Największym minusem jest to, że hotele poza parkiem są bardziej oddalone od parków, więc będziesz musiał wziąć pod uwagę czas, jaki zajmie Ci dotarcie do parków autobusem lub pociągiem.

Jedzenie w Disneyland

Jeśli jesteś kimś takim jak my, spędzisz większość swojego dnia w Disneyland Paris jedząc. Z tak wieloma smacznymi opcjami, niemożliwe jest, aby nie! Chociaż nie mamy miejsca, aby dostać się do każdej restauracji, damy ci podział różnych rodzajów żywności dostępnych i które z nich są naszymi osobistymi ulubionymi. - Restauracje szybkiej obsługi: Są to miejsca, do których należy się udać, jeśli jesteś w pośpiechu i po prostu chcesz złapać coś szybkiego i łatwego. Restauracje te znajdują się w całym parku i serwują wiele różnych potraw, w tym hamburgery, sałatki, kanapki i pizze. Jeśli szukasz czegoś innego, w każdym parku są też restauracje azjatyckie i afrykańskie. - Restauracje stołowe: Są one nieco droższe niż restauracje szybkiej obsługi, ale są tego warte. Możesz usiąść i cieszyć się bardziej relaksującym posiłkiem, obserwując magię parków. Restauracje stołowe w Disneyland Paris oferują wiele różnych kuchni, w tym chińską, japońską, włoską, francuską i amerykańską.