Metody, które pomogą Ci stać się bardziej kreatywnym i produktywnymKreatywność jest jednym z najważniejszych aktywów, które możesz mieć jako profesjonalista. Kreatywne rozwiązywanie problemów i myślenie są niezbędne w niemal każdej branży, a ponadto są to umiejętności, które można rozwijać z czasem. Kreatywność to miecz obosieczny; podczas gdy daje Ci możliwość wymyślania rozwiązań, których inni ludzie mogą nie dostrzec, oznacza to również, że czasami Twój mózg może nie być w stanie wymyślić niczego w ogóle. Na szczęście istnieje wiele różnych sposobów na zwiększenie zdolności twórczych, więc nawet jeśli czujesz, że nie jesteś tak kreatywny, jak chciałbyś być teraz, możesz podjąć kroki w kierunku poprawy tej umiejętności. Kreatywność jest czymś, z czym wiele osób zmaga się od czasu do czasu, bez względu na to, jak bardzo kochają sztukę lub mają inne kreatywne hobby. Jeśli czujesz, że Twoja kreatywność utknęła w tej samej starej koleinie i przydałoby się jej trochę ożywić - lub jeśli po prostu wolisz pracować bardziej efektywnie - sprawdź te 10 wskazówek, jak stać się bardziej kreatywnym i produktywnym jednocześnie!

Planuj, organizuj i zapisuj wszystko

Jeśli masz tendencję do bycia nieco rozproszonym lub nie do śledzenia wszystkich swoich pomysłów, notatek i zadań, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zorganizowanie się. Stwórz system, który działa dla Ciebie. Może to być wszystko od papierowego planera do kombinacji kalendarza online i list (takich jak kalendarz z zadaniami na każdy dzień, jak również lista rzeczy do zrobienia na każdy dzień). Pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie aspekty swojego życia, od pracy po osobiste zobowiązania, tak aby mieć pełny obraz swojego dnia.

Jeśli jesteś osobą, która lubi mieć przy sobie długopis i papier przez większość czasu, możesz również zawsze mieć pod ręką notatnik i długopis, aby w każdej chwili, gdy pojawi się jakiś pomysł, móc go natychmiast zanotować. Pomoże Ci to uniknąć utraty ważnych pomysłów, a także da Ci miejsce do przechowywania wszystkich kreatywnych pomysłów, nawet tych, które nie są koniecznie związane z danym zadaniem. Możesz do nich wracać, gdy będziesz potrzebował inspiracji lub nowego podejścia do problemu. Jeśli wolisz mieć wszystko w formie cyfrowej i uwielbiasz używać technologii jako narzędzia produktywności, istnieje wiele aplikacji, które pomogą Ci się zorganizować, zapisywać swoje pomysły i współpracować z zespołem.

Użyj narzędzi, które działają dla ciebie

Niektórzy ludzie mogą czuć, że technologia faktycznie zabija kreatywność, ale to nie jest prawda. Istnieje wiele narzędzi, które zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci być bardziej kreatywnym, niezależnie od tego, czy jesteś menedżerem, projektantem, deweloperem czy innym rodzajem profesjonalisty. Chociaż te narzędzia nie sprawią, że będziesz bardziej kreatywny, mogą pomóc Ci znaleźć inspirację, generować pomysły i pracować z nimi kreatywnie. Niektóre z tych narzędzi obejmują takie rzeczy jak tablice nastrojów, tablice Pinterest, mapy koncepcji, tablice pomysłów, a nawet kreatywne aplikacje lub gry (jak Ideabox).

Możesz również rozważyć zainwestowanie w oprogramowanie do projektowania lub narzędzia produktywności, które mogą pomóc zwiększyć Twoją kreatywność. Nie ma znaczenia, jaki rodzaj pracy wykonujesz - czy jesteś w marketingu, projektowaniu, inżynierii, czy jakiejkolwiek innej branży - zawsze możesz znaleźć nowe i lepsze sposoby na poprawę swojej kreatywności i produktywności.